Zachodniopomorskie Targi 60+

12-13 października 2019 (sobota i niedziela) - NETTO  SZCZECIN

Wstęp: DARMOWY
Godziny otwarcia: 10:00 -17:00

Mamy zaszczyt Zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Zachodniopomorskich Targów 60+, które odbędą się w dniach 12-13 października br. na Hali Netto Arena, które organizowane są wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i firmą Expo Arena.

Ideą targów jest stworzenie platformy do spotkań mieszkańców naszego regionu – osób po 60 roku życia z instytucjami oraz firmami mającymi ciekawą ofertę dla seniorów. Chcemy wspólnie pokazać jak wiele działań i inicjatyw w naszym rejonie kierowanych jest właśnie do osób starszych. Naszym celem jest stworzenie cyklicznej imprezy z fantastyczną atmosferą, gdzie każdy zarówno wystawca jak i uczestnik będzie się czuł doceniony, potrzebny i zaopiekowany.

Na targach zaprezentują się urzędy, stowarzyszenia, fundacje, organizacje oraz firmy prywatne ze swoją propozycją skierowaną do osób starszych. Celem targów jest nawiązanie wzajemnych relacji i współpracy pomiędzy wystawcami oraz zaprezentowanie swojej propozycji odwiedzającym. Mamy nadzieję, że stworzymy do tego warunki i zainicjujemy dyskusje na temat naszych kochanych seniorów. W tym celu podczas targów odbędą się wykłady połączone z warsztatami oraz szkolenia, wszystkie w klimacie życia i zainteresowań seniorów.

Oprócz części targowej planujemy również ciekawy program sceniczny, podczas którego zapraszamy do wspólnej zabawy wielopokoleniowej, występów artystycznych, konkursów z nagrodami oraz koncertów muzycznych.
Nie zabraknie również spotkań z ekspertami i instytucjami pomocowymi. Zaprezentujemy programy pomocowe prowadzone przez agendy Urzędu Marszałkowskiego, Policję, ZUS-u i wiele innych.

Chcemy wyposażyć seniorów w informacje gdzie można otrzymać bezpłatną pomoc w naszym mieście i regionie. Uzyskać bezpłatną konsultacje od lekarzy, prawników, dietetyków, psychologów i innych specjalistów.

W strefie warsztatowej zaprosimy wszystkich chętnych na ciekawe prezentacje i wykłady oraz warsztaty. Będziemy poruszać ważne dla seniorów tematy z zakresu ochrony, profilaktyki zdrowia, zagadnień prawnych itd.

Tematy warsztatów:

 • Elementy edukacji finansowej – dostosowane do osób starszych
 • Budowanie poprawnej komunikacji w rodzinie
 • Rola emocji w życiu człowieka
 • Bezpieczne korzystanie z Telefonów Komórkowych, Smartfonów i Tabletów
 • Treningi na urządzeniach TLS dla osób starszych
 • i wiele innych interesujących i dedykowanych osobom starszym.

Tematy wykładów:

 • Przedawnienia długów
 • Jak przedłużyć żywotność mózgu
 • Opieka paliatywna
 • Projekt dobre wsparcie
 • O higienie wzroku i słuchu wśród osób starszych
 •  i wiele innych interesujących i dedykowanych osobom starszym.

Dla seniorów czynnie uprawiających sport lub chcących zacząć ćwiczyć zaproponujemy treningi na urządzeniach przygotowanych i dedykowanych specjalnie dala seniorów prowadzone przez najlepszych trenerów – instruktorów.

Pamiętamy o ważnej roli naszych seniorów jako dziadków i dla nich przygotowaliśmy specjalną „Strefę dla wnuczka”
Zapraszamy całe rodziny !!!